Basın

Türk inşaat şirketi Yılmazlar, bina mühendisliği öğrencilerine 26 burs bağışladı

1996 yılından beri İsrail’de faaliyet gösteren Türk inşaat şirketi Yılmazlar International, Negev Ben-Gurion Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış ve yüksek lisans yapmakta olan öğrencilere bu yıl 26 araştırma bursu bağışladı.

Dereceye giren 7 öğrencinin ödül töreni, 11 Haziran 2019 Salı günü, Üniversite Mühendislik Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Avi Levy, Prof. Alaa Peled ve Üniversitenin Yapı Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Yigal Shochat . Yılmazlar inşaat şirketinin İsrail’deki temsilcisi Nissim Gisus , departmana 130.000 NIS tutarında bir çek sunarak , İsrail’deki inşaat alanında yeni nesil ve araştırmaları teşvik eden Yapı Mühendisliği Bölümü’ndeki öğrencilere önemli desteklerini ifade etti. İsrail’de inşaat alanında.

Şirketin temsilcisi Nissim İşe Alım, departmana 130.000 NIS için bir çek sunar; yanında Prof. Alaa Peled, Prof.Avi Levy ve Prof. Yigal Shochat

İşe Alım: “Yılmazlar, İsrail’in en eski yabancı inşaat şirketi olduğu için sosyal, kültürel ve sportif konularda da katılımını sürdürüyor. Şirket, İsrail ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerde istikrarlı ve sağlam bir köprü. Burs vermemiz doğaldır. Belki de çeperde bulunan ama mezunları sektöre çok başarılı bir şekilde entegre oluyor. Firmanın. Gel ve başarılı ol! ” Yigal Shochat: “Yılmazlar bursları, teknoloji ve depremler alanında yenilikçi araştırmaları teşvik etmek, öğrencilerimizin araştırma potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlayacak. Zamanla Yapı Mühendisliği Bölümü’ne katkı sağlayacak olan firma ile çalışmalarımıza devam etmeyi temenni ediyorum. . “

Negev Ben-Gurion Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  Bölümü, İsrail’de inşaat mühendisleri için odaklanmış eğitim sağlayan tek üniversite bölümüdür. Yapı mühendisliği alanı, son zamanlarda yeni yapı malzemelerinin geliştirilmesi ve teknolojik yeteneklerdeki büyük gelişmelerden ve depreme dayanıklılık ve sabotaj gibi binaların modern ihtiyaçlarından kaynaklanan önemli değişikliklere uğramıştır.  

Kaynak : https://in.bgu.ac.il/


Benzer Gönderiler

Yükleniyor....