Basın

Yılmazlar Özel Uçakla Personellerini Getirdi

Yılmazlar firmasının 71 inşaat işçisi gerekli tüm izinleri aldıktan sonra özel uçak ile Türkiye’den İsrail’e geldi

71 Türk inşaat işçisi dün gece Ben Gurion Havalimanı‘na Pegasus şirketinin Türk inşaat şirketi Yılmazlar tarafından finanse edilen özel bir uçuşuyla indi.
İşçiler, Türkiye‘de bir korona tesisinde test edildi, negatif bulundu ve indikten sonra ülkede tekrar test edildi. Daha sonra Yılmazlar tarafından kiralanan bir otelde iki hafta izolasyona alındı. İzolasyonun sonunda ülke çapındaki şantiyelere entegre edilecek.
Yılmazlar, hükümetin ve Bakanlar Kurulu’nun onayladığı Covid 19 döneminde yabancı işçi getirme taslağını 2020’nin ortalarında başlatan öncü oldu. Şirket, çalışanlarının sağlığını korumak, izolasyonu önlemek ve projelerin inşaatına kesintisiz devam etmek için İsrail’deki tüm çalışanlarını aşılamaya özen gösterdi.
Türk inşaat şirketi 25 yıldır İsrail’de faaliyet gösteriyor. 2021’in başından beri İsrail’e yeni işçi getirilmesine izin verilmemiş, bu da genel olarak işçi sıkıntısına, özelde de Bailmzler sıkıntısına neden olmuştur. Şiddetli insan gücü sıkıntısı nedeniyle yakın zamanda bir dizi projeye katılımını iptal etmek zorunda kaldı.
Uçuş, Nathaniel Lapidot ve İskan Bakanlığı, Nüfus ve Göçmenlik, Reshet ve RTA Direktörü tarafından yönetilen Strateji ve Politika Planlama Bölümü personeli ile işbirliği içinde gerekli tüm onayları aldıktan sonra mümkün hale geldi.
Yılmazlar CEO’su Ahmet Arık, uçuşun İsrail’e ulaşmasına yardımcı olan herkese teşekkür etti ve şunları kaydetti: “Corona yönergelerine uymak, İsrail genelinde karmaşık projeler inşa etmeye devam etmek ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak için çok fazla kaynak yatırıyoruz. Şirket çalışanlarının sağlığını sağlamaya ve Türkiye ile İsrail arasında bir istikrar köprüsü oluşturmaya devam edeceğiz. “

Benzer Gönderiler

Yükleniyor....