İş Başvurusu

Mesleki Yeterlilik Belgesi Gerekli mi?

Yılmazlar İnşaat’a iş başvurusu yaparken mesleki yeterlilik belgesi gerekli midir?

Mesleki Yeterlilik Belgesi nedir?

Mesleki Yeterlilik Belgesi, kısa adıyla MYK belgesi insanların herhangi bir meslekte, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından oluşturulmuş ulusal yeterliliklerde belirtilen şartları karşılamaları halinde sahip olabilecekleri bir belgedir.

Tabiplik, diş hekimliği, hemşirelik, ebelik, eczacılık, veterinerlik, mimarlık (Avrupa Birliği’nde otomatik tanınma kapsamında yer alan meslekler), mühendislik ile en az lisans düzeyinde öğrenimi gerektiren ve mesleğe giriş şartları kanunla düzenlenmiş olan meslekler bu kapsamın dışındadır; bunların dışındaki tüm meslekler için mesleki yeterlilik belgesi geçerlidir.

Kısaca Mesleki Yeterlilik Belgesi pozisyonunuzun yetkinlik belgesidir.Yılmazlar Holding işe alımlarda MYK belgesi istiyor mu? 

İşe alımlarda Ankara’da ki şantiyelerimizde başvurduğunuz pozisyona göre mülakat yapmaktayız. Mülakatı geçtiğiniz taktirde işe alımınız gerçekleşmektedir.

Mülakat esnasında başvurduğunuz pozisyonda ne kadar yetkin olduğunuz test edilmektedir.

Mülakatın ardından pozisyonunuzda ne kadar yetkin olduğunuza dair size bir statü verilmektedir.

Bu statüler şu şekildedir : Usta, Normal Usta, İyi Usta

Mülakatları kendi bünyemizde yaptığımız için Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne ihtiyacınız olmayacaktır.Mesleki Yeterlilik Belgem Var, Mülakatlara Katılmam Gerekli Mi?

Yılmazlar uzun senelerden bu yana Mülakatlar ile işe alım yapmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeniz, Ustalık Belgeniz veya usta olduğunuza dair aldığınız herhangi bir belgenin işe alım esnasında + bir değeri yoktur. Mülakatlara katılmanız gerekmektedir.
Benzer Gönderiler

Yükleniyor....